تهران ، فلکه دوم صادقیه ،ابتدای بلوار فردوس شرق ، بین کوچه زمانی و احمدی ، پلاک ۵۵ - طبقه ۳

لمینت دندان

لمینت های دندان پوست های بسیار نازک با طول عمر و استحکام بسیار بالا هستند که با استفاده از مواد مخصوص سرامیکی (پرسلن) همرنگ دندان توسط لابراتوار ساخته میشوند که با مواد مخصوص به سطح دندان چسبانده میشوند و با پوشاندن سطح بیرونی دندان ها باعث رفع بیشتر عیوب دندان می شوند.

برتری اصلی لمینت دندان سرامیکی نسبت به کامپوزیت مقاومت لمینت در برابر تغییر رنگ در طولانی مدت و استحکام فوق العاده بالای آن و ظاهر بسیار طبیعی (مشابه دندان های خود فرد) است که در دراز مدت نیازی به ترمیم و پالیش دوره ای نداشته و نیاز برای مراجعه های بعدی به دندانپزشک را به شدت کاهش میدهد .

البته برای انجام لمینت، دندان ها باید پرداخت و آماده شوند که متاسفانه در بعضی از مراکز دندان ها را به مقدار بسیار زیادی تراش می دهند که باعث از بین رفتن مینای دندان و آسیب های برگشت ناپذیر به دندان می شود به طوری که در برخی موارد این تراش بی رویه دندان باعث رسیدن تراش به عصب دندان و نیاز به انجام عصب کشی می شود بنا براین در انتخاب مرکزی که این خدمات را ارایه می دهد باید خیلی احتیاط کنید.

شرایط اقساطی

لمینت دندان با شرایط اقساط در کلینیک لبخند درمان (به صورت محدود)
پیشنهاد ویژه

کلینیک لبخند درمان با همکاری بهترین دندانپزشک های متخصص زیبایی و بهترین لابراتوارهای ساخت لیمینت تهران به شما این تضمین را می دهد که کار لیمینت دندان های شما با بالاترین کیفیت و مواد توسط بهترین دکترهای دندانپزشک تهران در محیطی آرام با صرف هزینه مناسب و در کمترین زمان ممکن انجام شود.

نمونه کارهای لمینت

لمینت دندان چیست ؟

موارد استفاده از لمینت دندان

شاید برایتان سوال باشد که از لمینت دندان برای چه چیزی استفاده می شود؟ لمینت دندان برای برطرف کردن مشکلات زیبایی دندان ها استفاده میشود. به عنوان مثال برای شکستگی های دندانی، کچی و بدفرمی آنها و تغییر رنگ شان.

لیمینت ها ظاهری بسیار شفاف و طبیعی دارند. البته پیش از اقدام باید وضعیت دندان های شما بررسی شود. مشکلات دندانی مانند نیاز به پر شدن یا درمان احتمالی ریشه و یا حتی نیازهای اساسی به ارتودنسی نیز، بررسی شود. سپس میتوانید اقدام به لمینت دندان های خود کنید.

مراحل لمینت دندان

 • جلسه اول: در جلسه اول پزشک متخصص وضعیت دهان و دندان شما را مورد بررسی قرار می دهد. پس از معاینه دقیق و مشخص شدن قابل انجام بودن لمینت سرامیکی، قالبگیری اولیه انجام می شود. سپس قالب جهت وکس آپ اولیه به لابراتوار ارسال میشود. در این مرحله رنگ و فرم لمینت ها را با مشاوره از پزشک خود مشخص میکنید.

 • جلسه دوم: در جلسه دوم، پزشک با ماده ای موقت فرم لمینت ها را روی دندان های شما ایجاد می کند. این مرحله نزد پزشکان با مرحله انجام ماک آپ با توجه به وکس آپ لابراتوار شناخته می شود. در این مرحله شما متوجه می شوید که پس از اجرای لمینت چگونه خواهید بود. اگر فرم موردتایید بیمار قرار بگیرد و پزشک نیز از نظر فاکتورهای زیبایی و سلامتی وضعیت دهان و دندان هایتان را تایید کند، مرحله بعدی آغاز می شود. در این مرحله دندانپزشک دندان هایتان را حدود نیم میلیمتر تراش می دهد.

 • جلسه سوم: پس از حدود ده روز الی دو هفته لمینت های اصلی ارسال میشود. لمینت ها امتحان میشوند و سپس با سمان مخصوص (چسب مخصوص) طی پروسه ای دقیق با ظرافت تمام چسبانده میشوند. ظرافت اجرای لمینت بر روی دندان هایتان میتواند زیبایی قطعی دندان ها را تایید کند. لازم به ذکر است که هر کدام از جلسات اهمیت ویژه ای دارند.

قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت کامپوزیتی و لمینت سرامیکی متفاوت است. چرا که مواد این دو با هم فرق دارند. در نتیجه کیفیت شان نیز متفاوت خواهد بود. از دیگر فاکتورهایی که بر روی قیمت لمینت تاثیرگذار است، تعداد دندانهایی است که قرار است بر روی آنها کار انجام شود. معمولا دندان هایی که در لبخند مشخص می شوند، لمینت خواهند شد.

یکی دیگر از سوالاتی که مراجعین میپرسند، درباره تفاوت قیمت هاست. باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر برای لمینت دندانهایتان، به سراغ پزشک عمومی بروید، هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد. تفاوت دندانپزشک متخصص و پزشک عمومی بر روی هزینه ها تاثیر گذار خواهد بود. هزینه لابراتوار، نوع سمانی که برای دندانهایتان استفاده خواهد شد، نوع لمینت و تجربه دندانپزشک بر روی قیمت نهایی تاثیرگذار است. شما میتوانید برای دریافت هزینه دقیق از طریق شماره واتس اپ با ما در تماس باشید.

تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان

 • لمینت سرامیکی از نظر رنگ و استحکام ماندگاری بیشتری نسبت به کامپوزیت دارد.
 • برای لمینت سرامیکی لازم است حدود نیم میلیمتر از دندان تراشیده می شود. در کامپوزیت دندان این اتفاق نمی افتد.
 • لمینت سرامیکی در لابراتوار ساخته می شود. و پس از امتحان در دهان از لحاظ فرم و نشست به لابراتوار جهت گلیز (لعاب) ارسال می شود. و در مرحله بعدی با سمان (چسب) مخصوص چسبانده می شود. ولی لمینت کامپوزیتی معمولا” نیاز به تراشیده شدن دندان ندارد.
 • قیمت کامپوزیت نسبت به لمینت کمتر است.
 • میانگین عمر لمینت سرامیکی بیشتر از کامپوزیت دندان است.
بسیاری از افراد در هنگام خندیدن دندان های فک پایین شان نیز مشخص می شود. ممکن است این دندان ها فرم خوبی نداشته باشند. و یا تغییر رنگ داده باشند. در چنین مواردی لازم است که فک پایین نیز لمینت شود. اما آیا همه فک های پایین امکان این را دارند که لمینت شوند؟ پاسخ به این سوال بستگی به وضعیت دندان هایتان در فک پایین دارد. اگر وضعیت دندان ها و فک تان اجازه بدهد، امکان لمینت دندان های پایین نیز وجود دارد.

شماره تماس جهت مشاوره

در صورت تمایل به مشاوره آنلاین ، نام و شماره تماس خود را وارد نمایید

  تماس جهت مشاوره رایگان

  تماس جهت مشاوره رایگان

  09128571004 - ۰۲۱-۴۴۰۰۸۰۲۰